آیا آیفون ۸ ارزش خریدن دارد؟ ( مقایسه اجمالی با رقبای اندرویدی)

– اپل از صفحه‌نمایش OLED، سیستم تشخیص چهره، شارژ وایرلس و آپشن‌های زیادی در ساخت آیفون ۸ استفاده کرده است، با این حال اندرویدهای زیادی در حال حاضر این قابلیت‌ها را داند و ممکن است مشتریان هنگام تصمیم‌گیری برای خرید گوشی با مشکل مواجه شوند.

به لطف اخبار و اطلاعات افشا شده در فضای مجازی تقریبا می‌توان اذعان کرد که مردم با تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های آیفون ۸ آشنا شده و تا حدودی می‌دانند جشن ۱۰ سالگی آیفون‌ها قرار است چگونه برگزار شود.

این گوشی از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند و دارای قابلیت شارژ وایرلس، صفحه‌نمایش OLED و قابلیت‌های دیگری است. آیا ارزش واقعی این گوشی ۱۰۰۰ دلار است؟

آیفون ۸ تا به‌ حال تحت نام‌های زیاد معرفی شده است که از جمله آن می‌توان به آیفون ۸، آیفون پرو و آیفون X اشاره کرد. بر اساس اخبار و شایعات موجود، آیفون ۸ به‌ احتمال‌ قوی با ویژگی‌های زیر ارائه می‌شود:

  • صفحه‌نمایش لبه به لبه
  • صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی OLED
  • شارژ وایرلس
  • قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی هوشمند
  • پشتیبانی از واقعیت مجازی (VR)

    آیفون 8 کانسپت

یکی از پیشرفت‌های بزرگی که در آیفون ۸ رخ‌داده بهبود فنّاوری ساخت صفحه‌نمایش آن است. این اسمارت فون دارای صفحه‌نمایش OLED بوده و همان‌طور که می‌دانید این صفحه نمایش را سامسونگ تولید خواهد کرد. این فناوری پیشرفت بسیار خوبی نسبت به مدل‌های پیشین محسوب می‌شود اما قبل از آیفون اندرویدی ها این قابلیت را در گوشی‌های هوشمند خود داشته‌اند و حتی قابلیت شارژ بی‌سیم مدت‌ها قبل به دنیای گوشی‌های اندروید وارد شده بود.

با توجه به OLED بودن صفحه‌نمایش آیفون ۸ و بالطبع مصرف بیشتر باتری، استفاده از شارژ بی‌سیم ایده بسیار خوبی بوده است.

 

تقریبا بر کمتر کسی پوشیده است که آخرین مدل آیفون پیشرفت کرده ولی در میان پیشرفت هر روز و یا بهتر است بگوییم هر ساعت گوشی‌های اندروید، این پیشرفت به چشم نمی‌آید و آیفون‌ها روند کندی برای پیشرفت در پیش‌گرفته‌اند. از طرفی عرضه آیفون ۸ به تأخیر افتاده و بنا بر منابع متعدد، یکی از دلایل اصلی این تأخیر صفحه‌نمایش OLED است که سامسونگ تولید می‌کند.

از دیگر قابلیت‌های آیفون ۸ می‌توان به سیستم تشخیص چهره اشاره کرد که در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی به چشم می‌خورد.

آیفون ۸ پیشنهاد بسیار وسوسه‌انگیزی است که شاید هر فرد علاقه‌مند به دنیای گوشی بدش نیاید یک‌بار آن را در دست بگیرد. با توجه به فنّاوری‌های روزی که در گوشی‌های هوشمند به‌ کار رفته، آیفون ۸ نسبت به امکاناتی که برایش در نظر گرفته شده، نسبتا گران‌قیمت است، چرا که در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های اندرویدی این قابلیت‌ها را دارند و شاید کاربر ترجیح دهد پول کمتری از جیبش برود ولی همه امکانات آیفون را در اسمارت فون اندروید خود داشته باشند.

 

بسیاری از کارشناسان حوزه تکنولوژی بر این باورند که اپل باید قیمت کمتری برای آیفون ۷S و ۷S پلاس در نظر بگیرد.

گفتنی است؛ هنوز خبری مبنی بر عرضه آیفون SE به بازار منتشر نشده است و به نظر می‌رسد اپل امسال SE تولید نکند.