امکانات گوگل کروم برای جلوگیری از پخش خودکار ویدئو

به‌تازگی مرورگر گوگل کروم خدمات جدیدی را به کاربران خود ارائه کرده است که بر اساس آن‌ها می‌توان به‌راحتی جلوی پخش خودکار ویدئو در وب‌سایت‌های بازشده در این مرورگر را گرفت.

 

استفاده از نرم‌افزارهای مشاهده صفحات وب که به مرورگر وب مشهورند، امروز بخشی جدایی‌ناپذیر از فعالیت هر کاربر در فضای اینترنت تلقی می‌شوند، به صورتی که گاه بخش زیادی از کار و وقت کاربران در تعامل با این نرم‌افزارها صرف می‌گردد.
نرم‌افزار مرورگر مشهور گوگل کروم در ادامه توسعه و ارائه امکانات جدید، به تازگی خدمات تازه‌ای را برای کاربران خود مهیا کرده است که بر اساس آنها می‌توان به‌راحتی جلوی پخش خودکار ویدئو در وب‌سایت‌های بازشده در این مرورگر را گرفت.


به گزارش ایتنا از به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، یکی از مشکلات مرور وب‌سایت‌های رایج امروزی که در نوع خود می‌توانند بسیار آزاردهنده باشد، عبارت از این ایراد است که اکثراً با باز کردن ۳ تب مختلف در مرورگر، گاه شاهد پخش شدن صدا از هر سه مورد هستید که طبعاً علاوه بر ناخشنودی کاربر، نامفهوم نیز خواهد بود.

در این میان، یافتن و قطع کردن ویدئوی در حال پخش می‌تواند فرآیندی بسیار خسته کننده باشد، ضمن اینکه برخی وب‌سایت ها پا را از این هم فراتر گذاشته‌ و امکاناتی را طراحی کرده‌اند که هرچند دقیقه یک‌بار، مجدداً ویدئوی متوقف شده را از نو پخش می‌کند.
می‌توان حدس زد که چنین معضلی،‌ به ویژه برای کاربرانی که به صورت مداوم در حال کار در فضای وب و یا وبگردی هستند، تا چه میزان مشکل‌آفرین و خسته‌کننده است.

 


در این میان شرکت گوگل تصمیم به مبارزه با این موضوع گرفته و در همین راستا نیز این شرکت، امکانات جدیدی را برای مرورگر وب خود یعنی گوگل کروم ارائه کرده است.
در حقیقت گوگل قصد دارد ضمن حل این فرآیند پردردسر برای کاربران، نرم‌افزار مرورگر خود را نیز به قابلیت جدید مجهز نموده و در میدان رقابت مرورگرهای وب، اعتبار جدیدی به آن ببخشد.

اکنون به کمک امکانات جدیدی که گوگل به کروم افزوده، می‌توانید به‌سادگی هر چه تمام اقدام به متوقف ساختن پخش خودکار ویدئوها در این مرورگر کنید.
برای این کار کافی است تا بر روی گزینه قفل قرار گرفته در کنار عبارت Secure در بخش آدرس کلیک راست کرده و گزینه مربوط به عدم پخش را انتخاب نمایید. بدین ترتیب معضلی که گاه به کابوس کاربران تبدیل می‌شد، به سهولت مرتفع می‌گردد.

 

منبع : ایتنا