معرفی اپلیکیشن رایگان Battery Life توسط کسپرسکی برای مدیریت در مصرف باتری موبایل

به ندرت کسی را می‌توان یافت که با دستگاه هوشمند سر و کار نداشته باشد و از ویژگی و امکانات آن استفاده نکند. تقریبا همه ما صاحب حداقل یک دستگاه هوشمند هستیم و تمام فعالیت های آنلاین خود را با آن انجام می‌دهیم.
اما یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران تلفن‌های هوشمند تمام شدن شارژ باتری تلفن است. حقیقتا این مسئله کاملا جدی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

با وجود اینکه تلفن‌های هوشمند سریع، قوی وتوانا به انجام هر عملی هستند اما موضوع شارژ باتری در آنها همیشه باعث نگرانی کاربران می‌شود. هر فعالیت کوچکی در دستگاه‌های هوشمند شارژ باتری شما را کم و در نهایت به خاموشی تلفن منجر می‌شود. گاهی اوقات هم پیش می‌آید که شما هیچ کاری با تلفن خود انجام نمی‌دهید و متوجه می‌شوید که باتری شما در حال خالی شدن است و وضعیت صفحه در حالت کم مصرف قرار می‌گیرد. خوب است بدانید که برخی از اپلیکیشن‌ها بدون اینکه هیچ فعالیتی داشته باشند حجم زیادی از باتری دستگاه شما را کم می‌کنند و باعث تمام شدن آن می‌شوند. اما نگران نباشید برای این مسئله هم راه حلی مناسب در نظر گرفته شده است.

به هیچ وجه نیاز نیست که اپلیکیشن‌ها به طور مداوم بر روی بک گراند در حال اجرا باشد. سیستم عامل اندروید دارای مکانیزم هوشمندی است که با بستن و پایان دادن به اپلیکیشن‌ها به رم کمک بسزایی می‌کند. اما متاسفانه این مکانیزم برای اپلیکیشن‌هایی که حجم بالایی از باتری را به خود اختصاص می‌دهند در نظر گرفته نشده است.

برای رفع این مشکل لابراتوار کسپرسکی اپلیکیشن Kaspersky Battery Life را توسعه داده است.
Kaspersky Battery Life دقیقا چه کار می‌کند؟
Kaspersky Battery Life یک اپلیکیشن کوچک برای اندروید است که بر مصرف شارژ باتری نظارت خواهد داشت. این برنامه مفید اپلیکیشن‌هایی که شارژ باتری را تخلیه می کنند، شناسایی و آن ها را متوقف می‌سازد.

پیغام به صورت زیر نمایان می‌شود:
If you terminate this app, you will extend smartphone uptime by that many minutes (در صورتیکه شما به این اپلیکیشن خاتمه دهید، مدت زمان بیشتری را می توانید از تلفن هوشمند خود استفاده کنید). Battery Life همچنین اپلیکیشن‌هایی که سریعا باتری را خالی می‌کنند را نشان داده و شما می توانید با بستن آن ها شارژ باتری خود را ذخیره کنید. یک دکمه در Battery Life وجود دارد که اپلیکیشن‌ها را در رم از بین می‌برد و به افزایش طول عمر باتری کمک می‌کند.


البته ممکن است گاهی اوقات شما مایل باشید برخی از اپلیکیشن‌ها بر روی صفحه دستگاه شما در حال اجرا باشند و آنها را متوفف نکنید. به عنوان مثال قصد دارید که نوتیفیکیشن‌های تلگرام، اینستاگرام و ایمیل‌ها برای شما ارسال شود. در صورتیکه این اپلیکیشن‌ها را به لیست استثناها اضافه کنید، Battery Life به شما پیشنهاد بستن آن برنامه ها را نمی‌دهد.

تنها کافی است این لیست را یکبار ایجاد کنید و پس از آن Battery Life به نظر و انتخاب شما احترام خواهد گذاشت. با نصب این اپلیکیشن هم در مصرف شارژ باتری خود صرفه جویی می‌کنید هم اینکه طول عمر باتری خود را افزایش خواهید داد.
اگر اپلیکیشن داخل گوشی شما بیش از حد از باتری استفاده کند، Battery Life سریعا به شما اطلاع می دهد که برنامه‌ای در دستگاه شما در حال خوردن باتری است و می‌تواند به خاموشی تلفن منجر شود.


یکی از ویژگی‌های مفید Battery Life این است که می‌تواند زمان باقی مانده را قبل از اینکه شما به شارژ کردن مجدد نیاز پیدا کنید، حدس بزند. دانستن این زمان می‌تواند به ما کمک کند. به عنوان مثال شما می‌خواهید به فرودگاه بروید و نیاز دارید تا بدانید که به شارژ فوری قبل از اینکه محل خود را ترک کنید نیاز دارید یا خیر. و البته Battery Life زمان باقی مانده تا شارژ کامل را نیز به شما نشان خواهد داد.

به طور کلی این اپ ابزاری خوب و البته کاربر پسند است و برای بسیاری از کاربران می توان مفید و کارآمد باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم معضل باتری و تمام شدن آن را در تلفن‌های هوشمند نمی‌توان نادیده گرفت و باتری ها همیشه در لحظه‌هایی که ما به آنها احتیاج داریم تمام می‌شوند و ما را ناامید می‌کنند.
Battery Life به ما کمک می‌کند که از تمام شدن باتری دستگاه خود سورپرایز نشویم و به تاخیر افتادن آن کمک کنیم.
در حال حاضر اپلیکیشن Battery Life کاملا رایگان است و در فروشگاه گوگل پلی برای دستگاه هایی که اندروید ۶.۰ و قدیمی تر از آن را استفاده می کنند قابل دسترس است. شما می توانید این اَپ را از این قسمت دانلود کنید.